Artykuł sponsorowany

Jakie hale określa się mianem namiotowych?

Jakie hale określa się mianem namiotowych?

Hale namiotowe ze względu na swoją konstrukcję i funkcjonalność sprawdzają się w budownictwie, przemyśle, logistyce, motoryzacji, handlu czy rolnictwie. Ich zastosowanie zależy głównie od Klienta i doboru odpowiednich konstrukcji. Prosta budowa, szybkość montażu i cena jeszcze bardziej zwiększają zainteresowanie tego rozwiązania. Czym się wyróżniają hale namiotowe?

Hale namiotowe – czym się wyróżniają?

Hale namiotowe to obiekty, które posiadają jedną lub więcej naw. Namioty halowe wyróżniają się lekkością i zwiększoną wytrzymałością, a do najważniejszych elementów tych obiektów można zaliczyć głównie części przenoszące obciążenie całości konstrukcji. To od nich zależy jakość całej hali. Charakterystyczna, odpowiednio pochyła konstrukcja sprawia, że hale namiotowe są odporne na osadzanie na nich grubych warstw śniegu. Dodatkowe warstwy ochronne zabezpieczają przed działaniem wilgoci. Odpowiednio użytkowana może służyć na wiele lat! Dodatkowo takie konstrukcje są znacznie tańsze niż tradycyjne magazyny, pozwalają zaoszczędzić nawet czterokrotność kwoty przeznaczoną na ich budowę!

Hale namiotowe – z czego powstają?

Główna konstrukcja hal namiotowych powstaje z profili stalowych zabezpieczonych przed korozją za pomocą cynkowania ogniowego. Do pokrycia dachu stosuje się wysokiej jakości plandekę PCV, która zapewnia odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. W zależności od panujących warunków atmosferycznych wytrzymałość plandeki może wynosić do 15 lat. Obudowa ścian to natomiast PCV, blacha trapezowa lub płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym, pianka poliuretanowa lub wełna mineralna. Takie konstrukcje oferuje producent hal stalowych GLOB-STAL, który dba o wysoką precyzję i jakość prac.

Hale namiotowe – jakie mają przeznaczenie?

Hale namiotowe mogą mieć różnorodne zastosowanie. Z jednej strony służą jako magazyn do składowania dowolnych rzeczy, z drugiej mogą mieć przeznaczenie przemysłowe i stanowić miejsce produkcji. Namioty halowe stosowane są jako obiekty tymczasowe, ponieważ bez problemu można je złożyć, przewieźć i rozłożyć w nowym miejscu.  Dlatego bardzo często stosuje się namioty halowe na plenerowych imprezach. Mogą być stosowane długoterminowo.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy