Jak łączyć szkło z drewnem i metalem?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na urządzenie mieszkania lub domu, odwołując się do słynnej aranżacyjnej triady, czyli szkła, drewna oraz metalu. Równie częste są oddzielne połączenia szkła z metalem, najczęściej w budynkach nowoczesnych oraz szkła z drewnem, przeważnie w przestrzeniach, nawiązujących do klasyki. Dowiedz się, jak łączyć szkło z drewnem i metalem, by uzyskać korzystny efekt aranżacyjny.
Łączenie materiałów drewnianych, szklanych i metalowych w łazience oraz kuchni
Łączenie ze sobą drewna, szkła i metalu w łazience oraz w kuchni to wyjątkowo proste zadanie. Można zdecydować się na szklane fronty kuchenne lub drzwiczki w meblach łazienkowych. Szkło może być przezroczyste, barwione lub w pełni matowe, zapewniając odpowiedni poziom prywatności.
Na frontach czy niektórych rodzajach drzwiczek mogą pozostawać widoczne odciski palców, ale łatwo wyeliminować ten problem, dobierając odpowiedni rodzaj szkła do zastosowania. Metalowe baterie, grzejniki łazienkowe oraz oprawy kabin prysznicowych czy luster, doskonale połączą się z blatami wykonanymi z surowego drewna. Ścianki działowe oraz szklane fronty kuchenne znajdziesz przykładowo w Mochnik Glass.
Sypialnia z elementami wykonanymi ze szkła i metalowymi dodatkami
Sypialnia to miejsce, w którym powinien być duży dostęp do światła dziennego. Nic nie zadba o to tak dobrze, jak duża ilość luster oraz elementów szklanych w pomieszczeniu. Drewno stworzy w niej przytulny klimat, zatem do tego warto zdecydować się przykładowo na toaletkę czy łóżko drewniane. Całość idealnie dopełnią metalowe dodatki – świeczniki, lampki w stylu industrialnym czy ramki. Obecnie najpopularniejsze są akcesoria wnętrzarskie nawiązujące do geometrii, jednak proste dodatki doskonale łączą się również z roślinami i bardziej dekoracyjnymi elementami.
Szkło, drewno i metal w pokoju dziennym lub na tarasie
Balustrady szklane na wymiar to podstawa w każdym domu, w którym znajdują się schody. Jeśli właściciele nieruchomości zdecydowali się również na antresolę, balkon lub taras to kolejne miejsce, w którym powinna znaleźć się szklana balustrada. Niezależnie od tego, czy wstawiamy ją wewnątrz budynku, czy na zewnątrz, najlepiej sprawdzi się połączona metalowymi elementami lub w nie oprawiona. Takie połączenie będzie wyjątkowo trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. W przypadku balustrad lepiej zrezygnować z drewna. Jeśli użytkownikom zależy na zestawieniu ze sobą wszystkich trzech materiałów, z drewna można wykonać schody wewnętrzne.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Wojan Producent mebli, Meble kuchenne, biurowe, Wyposazenie sklepów
Meble - produkcja, sprzedaż woj. śląskie41-100 Siemianowice Śląskie, św. Barbary 6 A
-
Finezja Sp. z o.o. Huta Szkła Gospodarczego i Artystycznego
Szkło ozdobne, użytkowe - produkcja, hurt woj. łódzkie97-320 Wolbórz, Kitowicza 53
-
Bud-Chemix s.c. Zbigniew Jakrzewski, Grzegorz Jakrzewski
Posadzki przemysłowe woj. wielkopolskie64-903 Niekursko, Wesoła 7
-
Manufaktura Wrocławska Tomasz Olszewski
Oświetleniowe artykuły, sprzęt - produkcja, hurt woj. dolnośląskie52-129 Wrocław, A. Vivaldiego 56 lok. 9